2 Şubat 2014 Pazar

OĞLUŞUMUN DİŞ BUĞDAYI PARTİSİ :)

Nihayet Oğluma diş buğdayı partisi yaptık :) Aslında Kürşad ilk dişini 10 aylıkken çıkardı, bu gün yarın derken diş buğdayı partimiz bu günlere kaldı :) Geç kalınan partimiz Kürşad'ın 7. dişinin çıkma şerefine kutlandı :) Tabiki biz ilk dişimiz çıkmış gibi her adeti yerine getirmeye çalıştık.

Kürşad'ın ilk dişi çıkar çıkmaz diğer dişlerinin daha kolay ve çabuk çıkması için üzerindeki atleti yırtmıştık çocuk noluyooo der gibi bakmıştı yüzümüze :)

Biliyorsunuz ki artık bu tarz kutlamalarda şeker hamurlu kurabiyeler,pastalar,cup cake ler favori olmuş durumda, bizde Kürşad'ın doğum gününde olduğu gibi Diş buğdayında da konsepte uygun pasta hazırladık.

Konsept dedim ama öyle belirli bir konseptimiz yoktu elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım, kapılara ve misafirlerimin görebileceği her yere diş buğdayı partime hoşgeldiniz yazılı tavşanlar astım, beyaz dişler hazırlayıp üzerlerine sevimli yazılar yazdım, keçeden dişler yaptım ve oğluma tişört hazırladım..

Oğlumun dişlerinin çıkmasını 18 yıllık can dostlarım ve 15 yıl sonra bulduğum lise arkadaşlarımla ve oldukça tatlı çocukları ile birlikte kutladık. Yedik, içtik,güldük,eğlendik,çocuklara onu yapma buna dokunma derken zaman akıp geçmiş, dostların kapıdan gülerek çıkmasını görmek günün güzel geçtiğini anlamama yetmişti..

Bakın başka neler yapmışız


Misafirlerimiz gelmeden önce Kürşad bey annesine pozlar verdi bol bol fotoğraf çekildi :)
Kürşad'ın üzerindeki tişörte keçe ile sizi ısırıcam zaydım, arkasına ise diş yapıp hammmmmmm yazdım ve yine keçe ile papyon yapıp tişörte yapıştırdım.Yine misafirlerimiz gelmeden önce masamızı hazırladık,
ikramlıklarımız; Olmazsa olmaz diş buğdayımız ve yine olmazsa olmaz diş pastamız,ıspanaklı böreğimiz, sevgili arkadaşım Özgülden acılı perişan, sevgili arkadaşım eceden peynirli börek, sevgili arkadaşım özlemden etimek tatlısı
Kalabalık olmadığımız için menümüzündekalabalık olmamasını istedik, maksat muhabbet olsun dedik :)

Diş PastamızDiş Buğdayımız


Ispanaklı Böreğimizin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum maalesef :)

Acılı perişan

Peynirli Börek

Etimek Tatlısı

Sıra Geldi Kürşad'ın Meslek Seçimine 

Sehpanın üzerine gördüğünüz gibi meslekleri temsil eden objeler koyduk ; Fotoğraf makinası ( fotoğrafçı), Telefon  ( iş adamı) Otobüs ( otobüs üretim firma sahibi veya şoför :) belli mi olur) Anahtar ( müteahhit), Nikah cüzdanı ( nikah memuru), kalem ( avukat), kitap( öğretmen) makas( belki modacı olmak ister yada terzi :)

Kürşad bey beyliğini gösterdi sehpanın diğer ucundaki telefonu kaptı ve ayağa kalkıp herkese gösterdi :) 
Oğluşum iş adamı olacakmış hadi bakalım görecezzz :) :)

Ve son olarak Misafirlerimize bizden bir hatıra

Severek yaptığım Keçeden dişler, gerçekten severek yaptım ama, her biteni sevdim öptüm kurban oldum :)İşte bu kadar bizçok eğlendik umarım sizlerde fotoğraflara bakarken eğlenmişsinizdir umarım beğenmişsinizdirKÜRŞAD'DAN HERKESE SEVGİLER
0 yorum:

Yorum Gönder